Jak rozpoznać CMS na jakim oparta jest strona internetowa?

Rozpoznanie rodzaju CMS

Obecnie strony internetowe w zdecydowanej większości przypadków tworzone są na bazie systemów zarządzania treścią. Najczęściej są to darmowe CMS takie jak WordPress, Drupal, Joomla i wiele innych, jednakże czasami mamy również do czynienia z autorskimi, płatnymi systemami.
Coraz częściej nawet niewielkie i mało skomplikowane witryny internetowe, powstają w oparciu o CMS. Czasami klient dla którego przygotowano stronę, nie jest nawet świadomy tego, że jego wizytówka internetowa, to potężne narzędzie, dające nieograniczone możliwości rozbudowy i co najważniejsze z jego punktu widzenia, to oprogramowanie umożliwiające łatwe zarządzanie zawartością strony internetowej. Nieświadomość klienta w tej kwestii często wynika ze świadomego działania autora strony, który nie informuje właściciela strony o możliwościach jej łatwej obsługi, gdyż w przyszłości za każdą najdrobniejszą czynność, jak edycja czy dodawanie treści, będzie czerpał dodatkowe korzyści materialne. Takie niedoinformowanie klienta może również wynikać z tego, że zawartość strony z założenia nie będzie zmieniana przez bardzo długi okres czasu, a więc autor zakłada, że nie ma sensu przeprowadzanie szkolenia z obsługi systemu pozwalającego zarządzać treścią.

Jeżeli właściciel strony internetowej, wykonanej na zlecenie, chciałby samodzielnie podjąć próbę dokonania pewnych zmian na stronie, ale nie ma wiedzy na temat tego, czy działa na silniku CMS, to z pomocą przychodzą nam narzędzia on-line, które to ułatwią. Do detekcji CMS możemy przykładowo wykorzystać:

Narzędzia te rozpoznają nawet kilkaset rodzai CMS.
Po ewentualnym zdiagnozowaniu na jakim CMS oparta jest strona, jej właściciel będzie potrzebował jeszcze danych dostępowych, ale te są możliwe do odzyskania, nawet bez udziału autora strony.

Oto w czym mogę Ci pomóc:

Usuwanie szkodliwego oprogramowania ze strony internetowej opartej o na CMS WodPress, Joomla, Drupal i innych.
Przeniesienie strony internetowej na korzystniejszy tj. wydajniejszy i tańszy hosting. Przejście witryny pod inną domenę.
Aktualizacja rdzeni, modułów, rozszerzeń systemów zarządzania treścią Drupal, Wordpress, Joomla i innych CMS.
Wykonanie kopii bezpieczeństwa strony internetowej (pełna struktura plików, katalogów oraz bazy danych) oraz jej archiwizacja.
Działania mające na celu zapewnienie ochrony strony internetowej przed wirusami i atakami hakerskimi.
Dostosowanie strony internetowej do poprawnego wyświetlania na różnych urządzeniach.
Wykonanie napraw stron internetowych opartych na CMS oraz poprawek poprawiających jej estetykę lub funkcjonalność.
Szkolenia i pomoc w obsłudze systemów zarządzania treścią Joomla, Wordpress, Drupal i innych.
Przyspieszenie działania strony internetowej opartej na CMS Drupal, WordPress oraz Joomla, w celu zwiększenia liczby odwiedzin.
Przywracanie / resetowanie haseł dostępu, niezbędnych do pełnej kontroli stron internetowych opartych na CMS.
Projektowanie logo dla stron internetowych, wizytówek, folderów, banerów itp.

Copyright © robofix.eu