Odratowanie strony na WordPress, po nieudanej próbie konfiguracji certyfikatu SSL

Zabezpieczenie  certyfikatem SSL

Kolejny przypadek dotyczy nieudanej próby skonfigurowania certyfikatu SSL na stronie działającej w oparciu o CMS WordPress. Zgłoszenie wyglądało następująco:

"Proszę o pomoc w naprawie firmowej strony internetowej opartej na WordPress, na której doszło do awarii podczas próby samodzielnego skonfigurowania certyfikatu SSL. Opiszę to co się wydarzyło. Wykupiłam i zainstalowałam certyfikat SSL i postępując wg zaleceń na pewnym vlogu, zainstalowałam wtyczkę WP Migrate DB oraz Really Simple SSL. Było tam wytłumaczone jak przy użyciu pierwszej wtyczki, znaleźć i zastąpić adresy w bazie danych, z http na https. I tutaj błędnie wpisałam adresy... zamiast https, wpisałam htttps.
Od tego momentu strona nie działa, po wpisaniu adresu otrzymuję komunikat Błąd 500 (Internal Server Error) - przeglądarka nie może znaleźć serwera i nie może otworzyć strony. nie mogę się dostać do panelu zarządzaniem, nie można też otworzyć strony logowania z końcówką /wp-admin , ponieważ wyświetla się ten sam błąd."

Po uzyskaniu dostępu do zasobów strony, został wykonany backup. Następnie baza danych została poddana edycji w celu skorygowania błędnie wprowadzonych zmian. Poprawiona baza danych została zaimportowana do docelowej lokalizacji, jednakże wchodząc na stronę, nadal widniał komunikat o błędzie. Wrócił natomiast dostęp do panelu zarządzania stroną, co umożliwiło zmianę konfiguracji wtyczek związanych z certyfikatem SSL. W rezultacie działanie strony zostało przywrócone i można z niej korzystać przez szyfrowane połączenie.

Oto w czym mogę Ci pomóc:

Usuwanie szkodliwego oprogramowania ze strony internetowej opartej o na CMS WodPress, Joomla, Drupal i innych.
Przeniesienie strony internetowej na korzystniejszy tj. wydajniejszy i tańszy hosting. Przejście witryny pod inną domenę.
Aktualizacja rdzeni, modułów, rozszerzeń systemów zarządzania treścią Drupal, Wordpress, Joomla i innych CMS.
Wykonanie kopii bezpieczeństwa strony internetowej (pełna struktura plików, katalogów oraz bazy danych) oraz jej archiwizacja.
Działania mające na celu zapewnienie ochrony strony internetowej przed wirusami i atakami hakerskimi.
Dostosowanie strony internetowej do poprawnego wyświetlania na różnych urządzeniach.
Wykonanie napraw stron internetowych opartych na CMS oraz poprawek poprawiających jej estetykę lub funkcjonalność.
Szkolenia i pomoc w obsłudze systemów zarządzania treścią Joomla, Wordpress, Drupal i innych.
Przyspieszenie działania strony internetowej opartej na CMS Drupal, WordPress oraz Joomla, w celu zwiększenia liczby odwiedzin.
Przywracanie / resetowanie haseł dostępu, niezbędnych do pełnej kontroli stron internetowych opartych na CMS.
Projektowanie logo dla stron internetowych, wizytówek, folderów, banerów itp.

Copyright © robofix.eu