Migracja

Migracja strony internetowej pozwala zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie

Użytkownicy internetu decydując się na uruchomienie własnej strony internetowej, często nie przywiązują wagi do kosztów utrzymania witryny w sieci, jakie obciążą ich budżet w przyszłości. Najczęściej interesuje ich całkowity koszt wykonania strony, który zazwyczaj obejmuje również wydatki związane utrzymaniem witryny przez pierwszy rok działania. Nawet jeżeli w podsumowaniu wydatków jest wyszczególniona pozycja dotycząca kosztów utrzymania domeny i hostingu przez pierwszy rok, to przeważnie są to ceny bardzo atrakcyjne, albowiem większość firm świadczących usługi hostingowe oraz domenowe, oferuje bardzo duże rabaty  za wykupienie takich świadczeń. Często można spotkać się z możliwością bezpłatnego pozyskania domeny na okres jednego roku. Firmy te liczą na to, że po upływie pierwszego okresu wykupionych usług, przejście do innego usługodawcy będzie zbyt skomplikowane oraz uciążliwe i dlatego nie mają oporów by drastycznie podnosić cenę tych świadczeń. Usługodawcy w kwestii stopnia złożoności i skomplikowania procesu migracji strony internetowej lub domeny na inny serwer, niestety mają rację - dla przeciętnego użytkownika jest to zbyt złożona operacja.

Oto czynności jakie wykonuję migrując stronę internetową:

  • pełny backup całej struktury plików i folderów oraz baz danych związanych ze stroną internetową, niezależnie od tego czy jest to statyczna strona czy system zarządzania treścią (CMS) np. WordPress, Joomla, Drupal lub inne,
  • modyfikacje plików i baz danych, niezbędne do prawidłowego działania strony na nowym hostingu,
  • wykupienie usług (domena, hosting) najkorzystniejszych dla klienta (na jego dane, przez co jest wyłącznym właścicielem),
  • konfigurację usług niezbędnych do działania i obsługi witryny na nowym hostingu i w nowej domenie (w tym również utworzenie kont pocztowych)
  • przeniesienie plików (przez FTP) do nowej lokalizacji, wcześniej odpowiednio zmodyfikowanych,
  • import bazy danych do nowej lokalizacji wcześniej zmodyfikowanej

Oto w czym mogę Ci pomóc:

Usuwanie szkodliwego oprogramowania ze strony internetowej opartej o na CMS WodPress, Joomla, Drupal i innych.
Przeniesienie strony internetowej na korzystniejszy tj. wydajniejszy i tańszy hosting. Przejście witryny pod inną domenę.
Aktualizacja rdzeni, modułów, rozszerzeń systemów zarządzania treścią Drupal, Wordpress, Joomla i innych CMS.
Wykonanie kopii bezpieczeństwa strony internetowej (pełna struktura plików, katalogów oraz bazy danych) oraz jej archiwizacja.
Działania mające na celu zapewnienie ochrony strony internetowej przed wirusami i atakami hakerskimi.
Dostosowanie strony internetowej do poprawnego wyświetlania na różnych urządzeniach.
Wykonanie napraw stron internetowych opartych na CMS oraz poprawek poprawiających jej estetykę lub funkcjonalność.
Szkolenia i pomoc w obsłudze systemów zarządzania treścią Joomla, Wordpress, Drupal i innych.
Przyspieszenie działania strony internetowej opartej na CMS Drupal, WordPress oraz Joomla, w celu zwiększenia liczby odwiedzin.
Przywracanie / resetowanie haseł dostępu, niezbędnych do pełnej kontroli stron internetowych opartych na CMS.
Projektowanie logo dla stron internetowych, wizytówek, folderów, banerów itp.

Copyright © robofix.eu